ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9625273
*
nr 962 5273
Spegel
1950-tal, teakram, höjd: 97 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 20:55:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 00:13:16
1
300 kr
17/5 08:30:48
2
200 kr
17/5 08:30:48
1
250 kr (Budbetjänt)
17/5 08:31:29
2
300 kr
17/5 08:31:29
1
300 kr (Budbetjänt)
17/5 09:04:33
1
350 kr
18/5 20:38:34
3
350 kr
18/5 20:38:34
1
350 kr (Budbetjänt)
18/5 20:38:46
3
400 kr
18/5 20:40:09
3
450 kr
18/5 20:46:35
1
600 kr
18/5 20:48:00
4
Vinnande bud
18/5 20:50:52
1
800 kr
18/5 20:50:52
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 962 5273
Spegel
1950-tal, teakram, höjd: 97 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 00:13:16 | 1 | 300 kr |
17/5 08:30:48 | 2 | 200 kr |
17/5 08:30:48 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
17/5 08:31:29 | 2 | 300 kr |
17/5 08:31:29 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
17/5 09:04:33 | 1 | 350 kr |
18/5 20:38:34 | 3 | 350 kr |
18/5 20:38:34 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/5 20:38:46 | 3 | 400 kr |
18/5 20:40:09 | 3 | 450 kr |
18/5 20:46:35 | 1 | 600 kr |
18/5 20:48:00 | 4 | Vinnande bud |
18/5 20:50:52 | 1 | 800 kr |
18/5 20:50:52 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29